Caduceus
Caduceus

Caduceus

Fiyat : ₺5.250,00(KDV Dahil)

Kadüse (habercinin asası veya asa"), Yunan mitolojisinde Hermes ve dolayısıyla Greko-Mısır Mitolojisinde'da Hermes Trismegistus tarafından taşınan asadır.

 

Aynı asa genel olarak haberciler tarafından örneğin Hera'nın habercisi İris tarafından da taşınırdı.

 

İki yılanın dolandığı, bazen kanatları bulunan kısa bir asadır. Roma ikonografisinde, genellikle tanrıların habercisi Merkür'ün sol elinde taşınırken tasvir edilmiştir.

 

Mitolojiye göre Hermes'e, ağabeyi Apollon zenginlik ve servetin sihirli asasını verir. Asa, uyuşmazlık içinde olan herhangi iki şeyi uzlaştırma gücüne de sahiptir.

 

Hermes yeni asasını denemek için birbirlerine öfkeyle tıslayan iki yılanın arasına sokar.

 

Yılanlar kavgalarını unutup, asanın etrafına sarılırlar ve o günden sonra hep asanın üzerinde kalırlar. Ayrıca çift yılanlı Hermes'in Kadüse'ninun üzerinde de bir çift kanat

bulunmaktadır.

Saf Gümüş, yakut/safir veya zümrüt kullanılarak tamamen kalem işçiliği ile imal edilmiştir. 45 cm gümüş zincir ile gönderilecektir. Taş Doğum haritasına göre özelleştirilebilir.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Alışveriş deneyiminizi geliştirmek, hizmetlerimizi sunmak, müşterilerin hizmetlerimizi nasıl kullandığını anlayarak iyileştirmeler yapabilmek ve ilgi alanlarına göre özelleştirilmiş reklamlar da dahil olmak üzere reklamları gösterebilmek için çerezler ve benzeri araçları kullanmaktayız. Onaylı üçüncü taraflar da bu araçları, reklam gösterimimizle bağlantılı olarak kullanır.