Ankacollection’un hikayesi…

Ankacollection’un hikayesi…

 

Kadim toprakların öğretileri, kusursuz işçilik ve benzersiz tasarımlar ile buluşuyor

 

 

Türkiye’nin ilk simya atölyesi ankacollection 26 Nisan 2022 tarihinde Ay’ın Anka sabit yıldızı ile kavuştuğunda gözlerini dünyaya açtı.

 

İsmimizi, eşsiz güzelliği, kusursuzluğu ve takip edilen, örnek olan anlamlarını taşıyan Efsanevi Anka’dan aldık.

 

Amacımız bu kadim topraklardaki medeniyet kadar eski simya öğretilerini, yine bu toprakların yetiştirdiği en özel usta ellerin çabası ve özeni ile sadece size özel olacak şekilde hazırlamak.

 

Astrolog Gülnihal Öztürk öncülüğünde simya ve sembol çalışmalarını bir araya getiren Ankacollection, aynı zamanda mekanların, objelerin enerjilerini konu alan sembol çalışmalarını yine astroloji ilmi ile birleştiriyor.

 

Üzerinde çalıştığımız simya ilmi insanlığa iki konu için etkili çözüm sözü vermiştir: Sonsuz bir zenginlik ve ölümsüz bir hayat.

 

Bunların ilkine demir, bakır, kurşun gibi değersiz metallerden altın ve gümüş elde edilmesi yoluyla, ikincisine de “iksîr” denilen sihirli madde sayesinde ulaşılabileceğini ileri sürer.

 

Kendi gizemli yöneliminde metal dönüşümünü ve iksir yapımını hedeflediği için aynı zamanda kimya işlemlerini ve metalürji süreçlerini kapsayan bir laboratuvar etkinliğidir Simya.

 

Ancak gerçek bir simyacının asıl amacı genel kabule göre bunlar değil dünyanın ve evrenin işleyişini anlamak ve buna müdahale etmektir.

 

Bu bağlamda ormus çalışmalarımızı - farklı mith ve öğretilerden sembolleri, doğum haritanıza göre özenle seçilmiş değerli taşları bir araya getirip hazırladığımız çalışmalarımızda,

 

Dünya üzerinde karma astroloji ilminin en yetenekli hocalarının kadim bilgilerini, yine alanında rakipsiz Türkiye’nin en önemli kalemkarlarından Tuncay Belen’in emeği ile buluşturuyoruz.

 

Astroloji ve simya ilimlerini birleştirerek, sizlerin doğum bilgilerini kullanıyor ve özel taleplerinizi de tamamen eşsiz tasarımlar ile değerlendiriyoruz.

 

Pandüller, Talismanlar, Kişiye özel tasarım kolye, yüzük ve tamamen doğal süreçler ile elde edilen doğal taş serimiz...

 

Her biri ve daha fazlası için ankacollection.com’a doğum bilgileriniz üye olup hayalinizdeki tasarım için uzman kadromuz ile iletişime geçebilirsiniz

 

Bizim hammaddemiz sizin kaderinizdeki saklı hazine, bu sayede en değerli olan “sizi” sizle buluşturabilmek tek amacımız.

 

Kılavuzumuz ise daima Hermes'in şu sözüdür;

 

"Her parça bütünün temsilcisidir. Ve parça bütüne ait olduğu müddetçe, parçadaki değişim, bütünü de değiştirir."

 

 

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Alışveriş deneyiminizi geliştirmek, hizmetlerimizi sunmak, müşterilerin hizmetlerimizi nasıl kullandığını anlayarak iyileştirmeler yapabilmek ve ilgi alanlarına göre özelleştirilmiş reklamlar da dahil olmak üzere reklamları gösterebilmek için çerezler ve benzeri araçları kullanmaktayız. Onaylı üçüncü taraflar da bu araçları, reklam gösterimimizle bağlantılı olarak kullanır.